U Dominikanów na Służewie. Polsko - egipskie wesele w Cuda Wianki

27/04/2019

U Dominikanów na Służewie, polsko – egipski ślub w Warszawie

Ślub międzynarodowy, fotograf Warszawa

Śluby i wesela międzynarodowe, czy nawet wielowyznaniowe to zawsze uroczystości wyjątkowe, bo łączą różne  tradycje i zwyczaje. Dwie narodowości, dwa języki, dwie kultury, i czasem inne podejście do świętowania ślubu. To zawsze tworzy niezwykle ciekawą mieszankę i zdecydowanie dużo okazji do pięknych i oryginalnych zdjęć ślubnych.

Chyba nie musimy mówić jak bardzo cieszą nas uroczystości międzykulturowe. Możemy nie tylko fotografować ciekawe momenty, ale też przy okazji poznawać wiele nowych zwyczajów. Dziś pokażemy Wam ślub Polski z Egipcjaninem.

Polsko -Egipski ślub w kościele Dominikanów na Służewie

Aneta i Reda wymarzyli sobie ślub, który będzie połączeniem dwóch tradycji, polskiej i egipskiej. Przeplatanie egipskich elementów w polskie wesele, widoczne było w zasadzie już od samych przygotowań ślubnych. A więc od początku! Nietuzinkowym pomysłem panny młodej było wplątanie egipskich kolorów czy ozdób w klasykę ślubną. Sukni ślubna od Violi Piekut o eleganckiej i prostej linii, została uzupełniona  sporą ilością złotej biżuterii. Zaskoczyła nas fryzura ślubna. Złote wstążki gęsto oplatały wygładzony, długi kucyk. Również makijaż inspirowany był stylem egipskim. Na powiekach błyszczały złote drobinki, a oko modelowała wyraźna kreska.

Makijaż i fryzura panny młodej miały być niespodzianką dla pana młodego. Właśnie dlatego przygotowania odbyły się oddzielnie. Anety w salonie, a Redy w hotelowym pokoju.

Takie rozwiązanie bardzo potęguje uczucie wyczekiwania. Młodzi nie mogą się już siebie doczekać. A kiedy przychodzi ten moment, by zobaczyć się tuż przed, lub podczas ceremonii, gdy tata prowadzi do ołtarza, jest z pewnością tym jednym z najpiękniejszych. Podobne bicie serca wywołuje nietypowo zaaranżowany “first look”. Takich reakcji się nie zapomina. Warto zadbać, by pojawiły się też w Waszym albumie ślubnym.

Ślub u Dominikanów na Służewie

Ceremonia ślubu odbyła się w jednym z najpiękniejszych kościołów w Warszawie. W klasztorze Dominikanów (bo tak należałoby dokładnie określić) na Służewie. Niepowtarzalna atmosfera tego kościoła to zasługa połączenia architektury i światła. Ktokolwiek był w tej świątyni, wie doskonale, że światło we wnętrzu jest magiczne. Do tego brak wszelkich ozdób, nieco surowe wnętrze i wysokie sklepienie w formie żeber, kierują wzrok ku górze. Nic dziwnego, że właśnie tu, na Służewie, wiele par pragnie przystąpić do sakramentu małżeństwa.

Ceremonia ślubu była bardzo nastrojowa. Z pewnością przyczynił się do tego klimat świątyni, a w oczach nowożeńców i gości, dało się zauważyć szczere wzruszenie.

Wesele w restauracji Cuda Wianki na Wilanowie

Po tak pięknym ślubie przyszedł wreszcie czas na świętowanie. Młodzi wybrali na swoje przyjęcie weselne restaurację Cuda Wianki na Wilanowie, która jest idealnym obiektem na kameralne wesela.

Wnętrze restauracji utrzymane jest w stylu folkowym. Poduszki z czerwonymi kogutami, drewniane ławy i krzesła z wyżłobionymi łowieckimi motywami, wianki i papierowe ozdoby wiszące w oknach i przy suficie, oraz mnóstwo ciepłych barw. To wszystko sprawia, że miejsce jest bardzo przytulne i niesie klimat celebrowania, zabawy i biesiady.

I tak też było. Zabawa weselna zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Goście weselni gęsto wypełniali parkiet. Szczególnie gdy jedną z atrakcji był pokaz tradycyjnego tańca brzucha. Było widowiskowo, była moc a sala taneczna nie pustoszała, a my mogliśmy ustrzelić kilka naprawdę ekspresyjnych kadrów.

Mamy nadzieję, że Wy również zatrzymacie się od czasu do czasu na dłużej, oglądając ten reportaż ślubny !

Serdecznie Zapraszamy !

One comment on “U Dominikanów na Służewie. Polsko - egipskie wesele w Cuda Wianki”

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
zobacz także:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram