Ślub w Łazienkach Królewskich i Amerykańskie wesele

01/08/2015

Amerykański ślub w Łazienkach Królewskich

Amerykańskie wesela i śluby znamy z wielu romantycznych filmów. Maja one swój niepowtarzalny charakter, który kradnie serce wielu pannom młodym.

Dziś prezentujemy kolejny reportaż i wesele w amerykańskim stylu. Asia i Brett to niezwykle sympatyczna polsko - amerykańska para. Ceremonię ślubna w stylu amerykańskim może odbyć się w dowolnym miejscu. Na tę wyjątkową chwilę nasza para wybrała Łazienki Królewskie w Warszawie. Piękne wnętrza sali pałacu stworzyły bajkową atmosferę na uroczystość zaślubin. Oprócz wyjątkowej scenerii, ciekawym elementem była przysięga Asi i Brett'a wygłoszona "od serca" i złożone na niej własnoręczne podpisy i nałożyli sobie obrączki. Śluby symboliczne są w Polsce coraz częściej wybierane i obok ślubów humanistycznych coraz popularniejsze. Ślub symboliczny był w tym wypadku poprzedzony ślubem cywilnym w urzędzie.

Coś co szczególnie charakterystyczne jest w tradycji amerykańskiej, pannę młodą " do ołtarza " prowadzi tata. Wzruszający to były moment tym bardziej, że rolę poprowadzenia Asi do ołtarza przejęła mama. Goście nie kryli łez.

Amerykańskie wesele - Hotel Bristol

Przygotowania odbyły się w pięknych wnętrzach Hotelu Bristol w Warszawie. to idealne miejsce jeśli planujecie ślub w stylu glamour czy eleganckim. Hotel Bristol znalazł się na naszej liście polecanych sal weselnych w Warszawie. Jeśli organizujecie wesele i szukacie i szukacie idealnego lokalu to warto się z nią zapoznać.

Asia swoje przygotowania ślubne zorganizowała w otoczeniu przyjaciółek i najbliższej rodziny, dzięki czemu mieliśmy okazję do uchwycenia wielu zaskakujących momentów. A tych nie brakowało na amerykańskim weselu. Wystarczy wspomnieć chociażby przemowy. To moment, który kojarzymy z wielu filmów. Poruszeni goście, wzruszona panna młoda, drużba sypiący żartami z rękawa. Co ciekawe zgodnie z tradycją w USA przemawia tato panny młodej, następnie pan młody i najstarszy drużba. Obecnie coraz częściej odchodzi się od sztywnych reguł, zarówno w Stanach jak i w Polsce. Każdy może zabrać głos, ważne jednak by był to ktoś, kto ma coś ciekawego do powiedzenia na temat pary młodej. Toast za parę młodą wznoszony był kilkukrotnie!

Co jeszcze wyróżnia wesele w stylu amerykańskim?

Koktail przed weselem - w Stanach Zjednoczonych, zanim goście zasiądą do stołów, zostają zaproszeni na koktajl z drinkami i bufetem. W tym czasie Para Młoda, Druhny i Drużbowie przygotowują się do „wielkiego wejścia” na salę balową lub biorą udział w sesji zdjęciowej. Inne elementy zaczerpnięte z amerykańskiego stylu to okrągłe stoły na przyjęciu, a także ich wyjątkowa aranżacja. Coraz więcej par przywiązuje dużą uwagę do wizualnego aspektu ślubu i wesela.

To taniec z tatą, bez tego amerykańskie wesele się nie odbędzie! Oraz ekspozycja tortu. Nie jest krojony o północy, tylko o wiele wcześniej. Dodatkowo nie „wjeżdża” oficjalnie na środek sali, a jest po prostu eksponowany od początku uroczystości. Dzięki temu goście weselni mogą robić sobie przy nim zdjęcia. W przypadku naszej pary, Asia i Brett zdecydowali się na polski akcent i uroczyście skosztowali tortu na zakończenie imprezy. Warto też wspomnieć o oczepinach. Znamy doskonale tę tradycję w wersji z welonem. Podczas amerykańskiego wesela panna młoda rzuca bukietem.

Druhny i drużbowie - ślub w Amerykańskim stylu

Skoro ślub w stylu amerykańskim to nie mogło zabraknąć charakterystycznego elementu. Orszak druhen i drużbów towarzyszył parze młodej podczas przygotowań i rozpoczynał ceremonię ślubną. A dziewczynki niosły tabliczki z imionami pary młodej i obsypywały nowożeńców płatkami róż. Oczywiście stroje nie mogą być przypadkowe. Druhny muszą mieć takie same sukienki, albo chociaż z tego samego materiału o podobnych fasonach. Kolorystyka wesela w amerykańskim stylu jest często dobierana tak, aby suknie druhen, kwiaty, dekoracje oraz elementy stroju gości były w jednakowych barwach. A w przypadku panów są to identyczne krawaty czy muszki.

American wedding w Warszawie

„American wedding” to ciekawa alternatywa dla typowego, tradycyjnego polskiego wesela. To także dbałość o szczegóły i spójna wizja całego dnia oraz konsekwencja w doborze poszczególnych elementów. Bo styl amerykański wesela to nie tylko motyw przewodni.Ale co najważniejsze, organizując wesele z cechami amerykańskiego, nie trzeba do końca rezygnować z polskich elementów tradycji. Najważniejsze to organizować american wedding w Warszawie po swojemu. I taki był ich dzień - niezwykły i pełen pozytywnych emocji, uśmiechów, ciepłych gestów, wzruszeń i łez szczęścia.

Miejsce wesela: Hotel Bristol

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram