Zdjęcia Chrztu i przyjęcie w Hotelu Bristol

02/02/2021

Zdjęcia Chrztu i przyjęcie w Warszawie

Ceremonia przyjęcia sakramentu Chrztu Świętego to dla wielu bardzo ważne wydarzenie rodzinne, Skupia się na dziecku, które przyjmuje sakrament oraz jego rodzicach i rodzicach chrzestnych. Dla nas, z punktu widzenia fotografa, jest to przede wszystkim przykład pięknego rodzinnego spotkania. Portret rodzinny w formie reportażu może być potraktowany na najwyższym poziomie. Przedstawiony w sposób oryginalny, bez banałów, autentyczny. I tak samo, jak podczas reportaży ślubnych szukamy prawdziwych momentów i skupiamy się na emocjach, tak samego szukamy fotografując chrzty i przyjęcia, na które rodzice zapraszają gości po ceremonii. Czy profesjonalne zdjęcia Chrztu są w ogóle potrzebne i warto postawić na sprawdzonego i doświadczonego fotografa na Chrzest?

Portret rodzinny czyli oryginalny reportaż z Chrztu Świętego

Zdjęcia Chrztu – najczęściej po te zdjęcia wracają do nas pary młode. To naturalna kontynuacja sakramentów, które młode i wierzące pary przyjmują. Najpierw jest ślub kościelny, a potem przychodzi na świat potomstwo, które rodzice postanawiają ochrzcić – schemat wszystkim znany. Nas będzie tutaj interesował aspekt fotograficzny tego wydarzenia. Czy warto na tę uroczystość postawić na profesjonalnego fotografa, czy może poprosić wujka, lub innego członka z rodziny o kilka ujęć w kościele? Dla nas odpowiedź jest oczywista. Zdecydowanie warto wybrać fotografa na chrzest! Nie łudźcie się, że wujek czy ktoś z rodziny pokaże moment chrztu Waszego dziecka w sposób ciekawy i taki, że zdjęcia te będą cenną pamiątką. Osoba z rodziny nie ma takiego doświadczenia i obycia, jak np. fotograf ślubny, który będzie się poruszał po kościele swobodnie, ale też w sposób dyskretny. Z pewnością uchwyci każdy szczegół i ważny moment na wysokim poziomie i z artystycznym spojrzeniem.

Bo nie chodzi nam tutaj o naszym zdaniem, często spotykany podczas fotografowania chrztów banalny schemat reportażu, czyli ubieranie w domu, ceremonia, następnie zdjęcia grupowe i przyjęcie do tortu. Warto jest poszukać czegoś więcej i wyjść poza schemat. Pokazać relacje i emocje, a nie tylko powtarzające się i już wszystkim opatrzone stałe momenty. Bez wątpienia – stópki dziecięce są słodkie. Ale warto nie rezygnować z innych kontekstów, popatrzeć szerzej.

To będzie nieco inny fotoreportaż z dnia chrztu świętego jaki zapewne znacie przeglądając niejeden wpis z chrztu. Nie zobaczycie tu ubierania i typowych detali. Będzie za to o rodzinie, o wspólnym spotkaniu, o radości jaka dają nam najbliżsi i każda okazja do bycia razem. Portret rodzinny, oglądany z boku a jednocześnie na tyle blisko, by uchwycić emocje i spontaniczne momenty. Spontanicznie – to zresztą dobry synonim jeśli chodzi o fotografię dziecięcą. Zwłaszcza, kiedy bohaterką zdjęć jest pełna energii, niemal biegająca już młoda dama.

Chrzest i przyjęcie rodzinne w Hotelu Bristol – zdjęcia z chrztu

Zdjęcia z chrztu małej Weroniki rozpoczęliśmy od powitania z rodziną, która razem udała się do kościoła. Świątynia była zarezerwowana  tylko na tę okoliczność – krótką ceremonię Chrztu Świętego. W obecnych czasach takie rozwiązania są częściej spotykane, ale zapewne, kiedyś wrócą chrzty odprawiane podczas mszy.

Mała Weronika to bardzo pogodna i ciekawa świata dziewczynka. Małe rączki, które chwytają mamę i tatę, by swobodnie eksplorować świat. Jeszcze szuka bezpiecznego oparcia, ale coraz chętniej wyrywa się z objęć, by poznawać wszystko dookoła.

Weronika ma na sobie piękną ażurową sukienkę, tą samą, w której chrzczona była jej mama! To już nie tylko ubranko do chrztu – ale piękna pamiątka i szczególny symbol. A także dodatkowy powód, by z sentymentem wracać do tych zdjęć po latach.

Ceremonia chrztu miała charakter bardzo kameralny, zaledwie dla garstki najbliższych osób, w spokoju i ciepłej atmosferze. A po uroczystości w kościele kilka wspólnych zdjęć, by potem udać się na przyjęcie rodzinne do hotelu Bristol na Nowym Świecie.

Uroczysty obiad w bardzo eleganckich wnętrzach Hotelu, świetne jedzenie i obecność całej rodziny sprawiają, że można się na chwilę oderwać od codzienności. Ale zamiast obserwować przyjęcie z pozycji zastawionego stołu, woleliśmy skupić się na obserwowaniu rodzinnych relacji na tarasie widokowym hotelu, ze słynną panoramą Warszawy w tle. Pod tym względem Hotel Bristol jest idealnym miejscem, jeśli planujecie rodzinne przyjęcie z okazji chrztu, czy każdej innej ważnej okazji.

Taras został udostępniony gościom na czas tortu i odpoczynku przy kawie. To był dla nas najlepszy moment, by uchwycić spontaniczne zachowania gości i dzieci. Powstał z tego autentyczny portret rodzinny. Emocje, gesty, uściski najbliższych. Obraz, który składa się na pamiątkę nie tylko z okazji Chrztu Świętego Waszego dziecka, ale jest przede wszystkim pokoleniowym portretem i cenną, rodzinną pamiątką. Do takich historii, i takich fotoreportaży miło jest wracać po latach. To też dowód na to, że wieloletnie doświadczenie fotografa ślubnego, sprawdza się podczas innych, ważnych wydarzeń w życiu waszym i Waszej rodziny.

Zdjęcia chrztu mogą być wyjątkowe i nie odbiegać poziomem od rozbudowanych reportaży. Jeśli Wy również szukacie czegoś więcej i myślicie o podobnej pamiątce z chrztu Waszego dziecka, napiszcie do nas by sprawdzić dostępność terminu i poznać naszą ofertę.

Warto oddać obraz Waszych wspomnień profesjonalistom, którzy z zaangażowaniem uwiecznią je na fotografiach.

Przyjęcie: Hotel Bristol 

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram