Lifestylowa sesja rodzinna

18/05/2021

Lifestylowa sesja rodzinna w naturze

To nie będzie typowy ślubny wpis!

Takim oto początkiem chcemy Was zachęcić do zgłębienia i obejrzenia wyjątkowej historii opowiedzianej zdjęciami.

Kochamy fotografować śluby - obrazujemy relacje, zatrzymujemy czułe momenty i najpiękniejsze ulotne chwile na zdjęciach. Ale chyba nie moglibyśmy robić tego autentycznie w fotografii ślubnej, nie dostrzegając tego samego w życiu codziennym. W zwykłych momentach, wspólnych chwilach, w rodzinnej wędrówce odnajdujemy magię.

Fotografia rodzinna lifestylowa

Fotografia rodzinna stała się bardzo popularna, coraz częściej i chętniej decydujemy się na sesje rodzinne właśnie. Dlaczego? Chyba najprostszą odpowiedzią będzie to, że nie potrzebujemy specjalnie aranżować czy przygotowywać się do sesji rodzinnej, tak jak do sesji ślubnej. Nie potrzebujemy ani bukietu, ani sukni, nie musimy tez wyglądać szczególnie wytwornie czy elegancko. Ot, wystarczy nam być razem w wybranym miejscu sesji i w zasadzie na byciu razem się skupić. Lifestylowa sesja rodzinna jest idealnym przykładem dokumentowania życia rodzinnego.

Czym jest sesja rodzinna lifestylowa?

Może niektórzy zadają sobie pytanie - lifestylowa sesja czyli jaka właściwie? Lifestylowa sesja rodzinna często uzmysławia nam bardzo prosty przekaz - że miłość tkwi w prostocie, uśmiechu, wspólnym byciu razem, skupieniu się na tu i teraz. Zdjęcia z takiej sesji mają charakter reportersko - portretowy. Liczy się zdecydowanie łapanie chwil.

Co więcej o popularności sesji rodzinnych lifestylowych przesądza fakt, że zdjęcia te wprost tętnią życiem. Fotografowanie więzi rodzinnych, autentycznej radości dziecka czy wspólnej zabawy najlepiej realizować w ruchu, na luzie, a przede wszystkim spontanicznie! To u nas działa nie tylko w przypadku sesji rodzinnych.

Ten zauważalny brak pozowania w niektórych momentach (oczywiście pozorny, gdyż czuwający i szybko reagujący fotograf wie, jak estetycznie upolować dynamiczną scenę), ta lekkość i łapanie emocji w locie - stanowią klucz i serce udanej sesji lifestylowej Waszej rodziny.

Bardzo istotne jest tutaj miejsce. Zdjęcia rodzinne w plenerze sprawdzą się doskonale w przypadku sesji dynamicznych i pełnych energii. Natomiast sesje rodzinne w domu będą charakteryzowały się bardziej intymnym klimatem na zdjęciach, odsłaniającym Wasze codzienne rytuały i życie w domowym zaciszu.

Bez względu na to jaki klimat i w jakim miejscu zrealizujecie sesję rodzinną, faktem jest , że zdjęcia te z czasem będą miały dla Was największą wartość. To właśnie do zdjęć rodzinnych ludzie wracają najczęściej.

Miejsce: In to the Las

Lifestylowa sesja mamy i córki

Nawiązując do słów wstępu, to nie będzie typowy dla naszego ślubnego portfolio wpis. Tym razem będzie o nas. Przedstawiamy Wam historię krótkiego wspólnego wyjazdu, za pomocą którego pokażemy wam siebie, a co ważniejsze - jak postrzegamy fotografię rodzinną.

Małe w tym temacie niemałe doświadczenie, biorąc pod uwagę intensywne, niemal codzienne fotografowanie rodzinnej rzeczywistości. Odkąd 5 lat temu w naszym życiu pojawiła się córka, praktycznie nie odkładamy aparatu. Leży na półce w salonie zawsze w pogotowiu. Możemy śmiało powiedzieć, że łapanie spontanicznych momentów dziecięcej ekspresji mamy opanowane do perfekcji. Oczywiście, kiedy jedna osoba stoi za aparatem, to o portret całej rodziny w komplecie najtrudniej. Mimo to, bardzo inspirujące jest dla nas obserwowanie siebie nawzajem w rodzicielskich rolach.

Sesja mamy i córki to jeden z piękniejszych tematów nie tylko w fotografii, ale w sztuce w ogóle. Portret pokoleniowy, obraz macierzyństwa, czy po prostu zdjęcie przedstawiające miłość.

To coś więcej niż pamiątka!

Choć właściwie od idei stworzenia kilku pamiątkowych ujęć ta sesja się rozpoczęła. Niewątpliwie urokliwe miejsce pleneru zdecydowało, że sesja mamy i córki zyskała lifestylowy klimat.

Zdjęcia rodzinne z podróży

Podróżowanie jest nieodłączną częścią tej naszej plemiennej wędrówki. A dzięki pracy fotografów ślubnych mogliśmy dotrzeć do wielu cudownych miejsc. Przy okazji powiększając niezmiennie album ze zdjęciami rodzinnymi z podróży. Bowiem w rodzinnym stadzie już nie raz zdarzało nam się wyjeżdżać na zlecenia (pierwszy plener ślubny zagraniczny zaliczyliśmy kiedy Gabi miała zaledwie 5 miesięcy).

Kochamy odkrywać, dokumentować i zachwycać się najdrobniejszymi szczegółami. Nowe miejsca ładują nas energią, zapachami, kolorami. Jednocześnie trochę nieświadomie, krok za krokiem, raz za razem, nasze osobiste i spontaniczne sesje rodzinne w plenerze, układają się w swoistą historię rodzinną, bez zakończenia. Ona wciąż pisze nowe karty.

Sesja rodzinna lifestylowa w Into The Las

To niezwykłe miejsce odwiedziliśmy prawie rok temu. Jesteśmy zwolennikami odchodzenia od utartych schematów, więc rodzinny pobyt w hotelu all inclusive to nie nasza bajka. Into the Las to miejsce z duszą. Schowane pośrodku ... niczego! Mamy więc kontener przekształcony na dwa domki w malowniczym, dzikim rejonie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Ideą tego miejsca jest odpoczynek w duchu slow. Nie zastaniecie tam telewizora, a zamiast ekranów możecie oglądać spektakl jaki wystawia dla Was natura. Po przebudzeniu możecie spotkać sarnę lub jelenia, pląsających we mgle. Odgłosy przyrody są tu obezwładniająco bliskie i namacalne. Możecie przechadzać się po łąkach i lasach. Relaksować ciało i umysł w rytmie natury albo w balii z jacuzzi, a wieczorem otulać ciepłem ogniska.

Co prawda, miejsce to nie zachęca do pobytu z dziećmi. Wszak żadnych atrakcji dla najmłodszych (prócz żywego kontaktu z przyrodą) tu nie uświadczycie. Niemniej dla naszego stada nie potrzeba placów zabaw i podobnych umilaczy. Kto wie, może od początku udało nam się w tym małym człowieku zaszczepić radość z tego co najprostsze i na wyciągnięcie ręki. My dodatkowo uchwyciliśmy piękno pleneru przy wschodzie słońca. Co to było za światło!

Jaki jest więc przepis na idealną sesje rodzinną? Potrzebne są trzy sprawdzone składniki. Autentyczni, kochający się ludzie. Miejsce, w którym będą czuć się swobodnie. I fotograf, który zwyczajność bycia razem uchwyci w sposób niezwykły. Pomyślcie co jako rodzina lubicie robić najbardziej, a fotograf pomoże ubrać te chwile w piękne wspomnienia.

Sesja rodzinna to zdjęcia nie tylko dla nas. To zapisane chwile i wspomnienia dla naszych dzieci. Zbędne jest w tym miejscu pytanie czy warto!

Może macie takie swoje rodzinne miejsce, w którym czujecie się szczęśliwi i chcecie tę radość zatrzymać na fotografiach? Marzycie o lifestylowej sesji mamy i córki? A może sesja w domu, lub po prostu sesja rodzinna w Warszawie? Jeżeli chcielibyście zrealizować swoja własną lifestylową sesję rodzinną napiszcie do nas! Z przyjemnością stworzymy historię o Was.

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram