Sesja ślubna - gdzie zrobić i jak się do niej przygotować?

30/03/2021

Jak przygotować się do sesji ślubnej? Najlepsze porady dla Par Młodych na udany plener ślubny.

Spis Treści:

 1. Najlepsze porady jak przygotować się na plener ślubny - czyli gdzie? I jak? Kilka dobrych wskazówek.
 2. W jakim stylu sesja ślubna?
 3. Gdzie zrobić plener ślubny? Jakie miejsce wybrać na sesję?
 4. Makijaż do sesji ślubnej.
 5. Przebieg sesji czy trzeba mieć plan?
 6. Co zabrać na sesje ślubną?
 7. Co wyróżnia nasze zdjęcia z sesji ślubnych?
 8. Najlepsze miejsca na sesje ślubną w plenerze:
 9. Najczęściej zadawane pytania dotyczące sesji ślubnej.

Najlepsze porady jak przygotować się na plener ślubny - czyli gdzie? I jak? Kilka dobrych wskazówek.

Wiele par decyduje się na plener ślubny w dniu ślubu. Taka mini sesja ślubna traktowana jest jako część reportażu. Jest też coraz bardziej popularna i chętnie wybierana przez Pary Młode. Jednak mini sesja w dniu ślubu daje nam tylko namiastkę pełnej sesji ślubnej, którą najlepiej wykonać w dowolnym dniu po ślubie. Realizowana jest w wybranym miejscu, w konkretnym klimacie i stylu. To już nie tylko chęć posiadania pięknych zdjęć a także możliwość przeżycia nowej przygody czy spędzenie ze sobą czasu w niestandardowy sposób wpływa na decyzje o plenerze ślubnym innego dnia. Wiele zakochanych par marzy by ich sesja była wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, była spełnieniem marzeń. Jak więc się do niej przygotować, by marzenia i wizje przełożyły się na najpiękniejsze ślubne zdjęcia?

Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, o których warto pamiętać planując swój plener ślubny. Oto one:

W jakim stylu sesja ślubna?

Sesja ślubna może być utrzymana w stylu, który wybraliście na swój ślub i wesele. Najczęściej wybierany jest styl rustykalny, boho, industrialny, minimalistyczny czy glamour. Sesja może być też utrzymana w zupełnym kontraście do stylu wesela. Wszystko zależy od Was! Pamiętajcie o jednym - by utrzymać spójny klimat całej sesji. Jeśli chcecie by plener ślubny był w klimacie rustykalnym dobrym pomysłem będzie wianek, albo bukiet z polnych kwiatów. Skupcie się na jednym pomyśle i miejscu a Wasza sesja będzie spójną, treścią opowieścią.

Gdzie zrobić plener ślubny? Jakie miejsce wybrać na sesję?

Wybierając miejsce kierujcie się jego unikatową lokalizacją i wyglądem. Miejsce sesji ślubnej najbardziej określa nam jej klimat. Jeśli zatem, marzy Wam się rustykalna sesja ślubna - wybierzcie scenerie, które ten klimat uosabiają - sielskie łąki, sady, lasy, naturę w dzikiej postaci. Jeśli podobają Wam się monumentalne widoki ze szczytami gór w tle - wybierzcie góry. Jeśli romantyczny klimat nadmorski, z rozwianymi włosami i bosymi stopami, wybierzcie morze i plażę. A jeśli nowoczesny, industrialny klimat z surowym betonem, metalową konstrukcją i widoczna architekturą - postawcie na miejskie przestrzenie lub ciekawe, opuszczone budynki.

Nie martwcie się jeśli nie macie rozeznania w wartych uwagi miejscach. zdajcie się na doświadczenie fotografa, który poleci Wam doskonałą lokalizację dopasowana do klimatu sesji. Ważne by miejsce i klimat sesji były dopasowane do tego co lubicie, Waszych charakterów czy zainteresowań. Para, która nigdy nie wędrowała po górskich szlakach może dość szybko zniechęcić się podczas sesji w górach. Podczas zdjęć bardzo ważny jest Wasz komfort. Wybierzcie zatem miejsce, w którym będziecie się dobrze czuli. Wiele par decyduje się także na sesję ślubną za granicą, organizując ją np. przy okazji podróży poślubnej czy wakacji.

Makijaż do sesji ślubnej

Mając juz wybrane miejsce pora skupić się tez na sobie. Nie ma wątpliwości, że to Wy będziecie najważniejsi na ślubnych fotografiach. Warto zadbać o makijaż do zdjęć nie tylko w dniu ślubu. Pomoc profesjonalnej wizażystki sprawi, że cera będzie wyglądać nienagannie a końcowy efekt na zdjęciach z pewnością zachwyci. Tak się składa, że w naszej drużynie jest osoba, która zna się na makijażach jak nikt inny 🙂

Przebieg sesji - czy trzeba mieć plan?

My odpowiadamy - można, ale nie trzeba 😉 Doświadczony fotograf wie jak wykorzystać potencjał miejsca, jest tez przygotowany na każdą ewentualność. W przypadku sesji ślubnych wyjazdowych warto kilka dni wcześniej śledzić pogodę. Czasami dla satysfakcjonującego efektu lepiej przełożyć termin, niż nie wykorzystać w pełni Waszej sesji. Zziębnięci z pewnością nie będziecie mogli swobodnie czuć się przed obiektywem. Plener ślubny to jedna z najlepszych okazji by mieć fantastyczna pamiątkę na długie lata. Nie warto robić jej w pospiechu!

Co zabrać na sesję ślubną?

Przede wszystkim dobry humor! Pamiętajcie Kochani - to czas tylko dla Was! Bez rodziny, przyjaciół i gości - możecie skupić się wyłącznie na sobie i przeżyć te szczególne emocje jeszcze raz. Niech Wasz plener ślubny będzie przyjemny od samego początku do końca. Róbcie przerwy jeśli tego potrzebujecie. Szczególnie jeśli sesja ślubna realizowana jest w trudnych warunkach terenowych. Tutaj tez przyda się wygodne obuwie na zmianę.

Piękne okoliczności przyrody tworzą wyjątkowe tło dla zakochanych. cieszcie się swoim plenerem. Oprócz tła i widoków to Wasz uśmiech będzie najpiękniejszą ozdoba tych fotografii. Staramy się aby każda sesja ślubna była wyjątkowa i niepowtarzalna nie tylko na zdjęciach, ale by zostawiła ślad w Waszych wspomnieniach i sercach.

Co wyróżnia nasze zdjęcia z plenerów ślubnych?

Nie tylko piękne scenerie - Emocje na pierwszym planie!

Plener ślubny nad morzem, w górach cza za granicą, bez względu jakie miejsce wybierzecie na sesję ślubną - najważniejsi zawsze będziecie Wy i Wasze EMOCJE! Bez tego nie ma dobrej fotografii. Na plenerowej sesji poślubnej piękne krajobrazy powinny jedynie dopełniać całość, być dobrze dopasowanym do Was tłem. To Wy gracie w tym obrazku główne role. Kochamy fotografować ludzi, to jak się przytulacie i jak się śmiejecie. Zawsze staramy się, by atmosfera podczas sesji ślubnej była luźna i komfortowa, byście nie czuli skrępowania i mogli swobodnie otworzyć się przed nami i pokazać Wasze uczucie. Wasze emocje podczas sesji są niezastąpione!

Dobra atmosfera podczas sesji ślubnej. Możecie poczuć się swobodnie!

Dla wielu z Was widok aparatu jest krępujący i siłą rzeczy podczas sesji nie jesteśmy już tak dyskretni jak podczas reportażu kiedy fotografujemy wasz ślub. Ale spokojnie! W trakcie sesji ślubnej pracujemy w sposób kreatywny, nasze kadry nie są wymuszone, swobodnie szukamy ujęcia, w którym będziecie wyglądać korzystnie i jednocześnie naturalnie. Czujecie się nieswojo i myślicie, że pozowanie nie jest dla Was? Jest kilka okazji przed sesją, które pozwolą Wam przełamać wstyd i niechęć przed pozowaniem do zdjęć. Sesja narzeczeńska czy chociażby mini sesja ślubna w dniu ślubu, skutecznie zaprawia Was w bojach i zmienią nastawienie - zapewniamy! Bądźcie sobą a resztą zajmiemy się my.

Piękne światło, które wydobywa magię każdej scenerii.

Uwielbiamy gonić za wyjątkowym światłem, to ono sprawia, że na zdjęciach dzieje się magia. Czasem subtelnie i miękko otulające, a czasem kontrastowe i dramatyczna. Uwielbiamy ciekawie układające się światłocienie, kurz który skrzy w ostrych promieniach światła, albo kolorowe świetlne refleksy. Bez względu czy na swój plener ślubny wybierzecie wschód czy zachód słońca, czy może mroczne światło przenikające przez szczeliny murów czy okien - stworzymy najpiękniejsze zdjęcia ślubne malowane światłem.

Malarskie ale wciąż naturalne kolory

Nie u nas chwilowa moda na zażółcone, zbyt zielone, albo brunatne i sprane barwy na gotowych zdjęciach. Lubimy podkreślać naturalny potencjał kolorów, które tkwią w naturze. Stawiamy na ponadczasowość i żywe naturalne kolory, inspirujemy się kolorami z analogowej kliszy. Takie fotografie będą Was zachwycać tak samo mocno po wielu latach. Darzymy kolor miłością absolutną, nie w głowie nam psuć jego malarską istotę krótkotrwałą modą z instagramowych presetów.

Czarno-białe zdjęcia ślubne z klimatem

Nasze serce przepełnione jest kolorem, ale nie pozostajemy obojętni na klimatyczne, czarno-białe obrazy. Czarno-białe zdjęcia pięknie opowiadają o emocjach. Mówią subtelnie i z wrażliwością, a czasem podkreślają najlepiej kontrast. Wszystko za sprawa odpowiedniego światła. Nie ma jednak gotowej reguły, które zdjęcie powinno pozostać w kolorze, a które przybrać formę czarno-białą. Decyduje ta opcja, w której zdjęcie wyraża więcej.

Artystyczne i geometryczne formy w kadrze. Kompozycja ma znaczenie!

Lubimy zabawę formą! Chyba nie chcielibyście by Wasz długo wyczekiwany plener ślubny można było scharakteryzować jednym zdaniem: para na środku i widok. Zdecydowanie szukamy głębiej i pragniemy pokazać na ślubnych fotografiach nieco więcej. Minimalizm, geometria, ciekawe formy i struktury albo wieloplanowość - to wszystko stale nas inspiruje i pobudza głowę do szukania niebanalnych kadrów. Wszystko po to aby Wasza sesja była wyjątkowa i niepowtarzalna.

Kreatywność - mamy głowy pełne pomysłów!

Uwielbiamy pracować w nowych miejscach. Fotografować z otwartą głową, zachwycać się miejscem widzianym po raz pierwszy. Nie potrzebujemy specjalnego planu działania. Potrafimy odnaleźć się w każdym miejscu bez względu na panujące warunki. Sesja w deszczu? Zdjęcia nocą? Nagła zmiana planów? Wiele niespodziewanych rzeczy może się zdarzyć podczas sesji. Zaufajcie naszemu doświadczeniu! Fotografowaliśmy już w wielu miejscach na świecie - poradzimy sobie w każdych warunkach.

Sesja ślubna może być nie tylko okazją do wykonania fantastycznych zdjęć, którymi będziecie się mogli dzielić z rodziną, przyjaciółmi, czy po prostu zawisną w Waszych mieszkaniach. To przede wszystkim okazja do przeżycia wspaniałej przygody. Z reguły plener ślubny mamy tylko raz w życiu i zapewniamy - warto wykorzystać go jak najlepiej! W takim razie gdzie? Jeśli nie możecie się zdecydować, albo nie wiecie jakie miejsce na sesję ślubną wybrać, może nasze propozycje ułatwią Wam ten wybór.

Najlepsze miejsca na sesje ślubną w plenerze:

Sesja ślubna w górach

Góry to wyjątkowa lokalizacja na plener ślubny, nie tylko dla miłośników długich wędrówek górskimi szlakami. To miejsce chwyta za serce, a monumentalne widoki i malowniczy krajobraz z pasmem górskich szczytów w tle zachwyci niemal każdego. Kiedy najlepiej wybrać się na plener ślubny w góry? Warto wziąć pod uwagę cieplejszą aurę - dobre warunki pogodowe w górach to podstawa. Dodatkowo wschód lub zachód słońca w górach stworzy spektakularne tło dla waszej miłości. Nie zapomnijcie o odpowiednich butach, dodatkowych ubraniach czy jedzeniu i piciu by posilić się między zdjęciami.

Kasprowy Wierch, Hala Gąsiennicowa, Rusinowa Polana, Morskie Oko - to zdecydowanie najpopularniejsze miejsca na sesję ślubną w Polskich górach. Pamiętajcie, że typowe turystyczne destynacje w Tatrach, Pieninach, Bieszczadach, Karkonoszach czy Karpatach są mocno oblegane w samym szczycie sezonu. A jeśli marzycie o czymś bardziej unikatowym, to Alpy czy Północne krańce Europy stoją otworem.

Sesja ślubna nad morzem

Jeśli marzy Wam się sesja ślubna w prawdziwie romantycznym wydaniu, nadmorski klimat będzie dla niej idealnym tłem. Szum fal, wiatr we włosach, ciepły piasek pod stopami, spokój i intymność - to wszystko sprzyja by sesja ślubna miała autentycznie romantyczny charakter. Uda się to, jeśli wybierzecie dziką plażę z dala od tłumów czy spacerowiczów. Plener ślubny nad morzem to także spora dawka relaksu! Szum fal wspaniale wycisza a zachód słońca nad morzem przywoła wakacyjne wspomnienia.

Polska linia brzegowa oferuje wiele urokliwych plaż i nadmorskich miejscówek. Hel, Orłowo, Łeba, a także wiele dzikich plaż i piaszczyste wydmy. My uwielbiamy jednakowo zagraniczne nadmorskie destynacje. Szczególnie te włoskie, które stworzą niepowtarzalny, magiczny klimat podczas ślubnej sesji. Myśleliście kiedyś o sesji na Wybrzeżu Amalfitańskim, skalistych pocztówkach z Cinque Terre czy pięknych plaż na Lofotach? Z nami to możliwe 🙂

Sesja ślubna nad jeziorem

To często wybór tych par, które nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na dalszą podróż, jednocześnie marzą o naturalnym stylu sesji poślubnej. Jeśli ciągnie Was w stronę wody nie musicie wybierać typowych lokalizacji przychodzących na pierwszą myśl o jeziorze. Mazury to nie jedyna kraina jezior w Polsce. Warto zwrócić swoja uwagę na te dzikie, wyludnione, spowite mgłą jeziora czy stawy. Schowane w gąszczu wodorośli i drzew podmokłe scenerie potrafią stworzyć prawdziwie bajkowy klimat na zdjęciach ślubnych nad jeziorem.

Sesja ślubna w lesie

Najprostsze i najbardziej dostępne rozwiązanie jeśli z miejskiej przestrzeni chcecie uciec w zieleń ( niekoniecznie do miejskiego parku czy ogrodu). Czasami okazuje się, że piękny las macie tuż pod nosem. Las może być wspaniałym miejscem na sesje plenerową. Pamiętajcie jednak, że najważniejsza jest odpowiednia pora - las najpiękniej wygląda w świetle porannym lub tuż przed zachodem słońca. Promienie słoneczne sprzyjają wtedy najpiękniejszym kadrom i można w pełni wykorzystać potencjał miejsca.

Sesja ślubna na łąkach, wrzosowiskach i polach

Sielskie naturalne przestrzenie będą idealnym tłem do pleneru ślubnego utrzymanego w rustykalnym klimacie. To może też być świetna kontynuacja stylu Waszego wesela. Podobnie jak las, nie musicie ich szukać zbyt daleko. Łąka nieopodal lasu, sesja na wrzosowisku, polu rzepaku albo lawendy, a może sielskie łany zbóż? Nawet najprostsze krajobrazy uchwycone w odpowiedni sposób i przy wspaniałej grze wschodzącego lub zachodzącego światła potrafi stworzyć malownicze tło dla Was.

Sesja ślubna w szklarni

Marzycie o niepowtarzalnym miejscu na sesję ślubną w plenerze i szukacie czegoś nietypowego? A może w takim razie sesja ślubna w opuszczonej szklarni? Kiedy kilka lat temu odkryliśmy to miejsce to zakochaliśmy się w nim od pierwszego wrażenia. Ukryta w zaroślach, opuszczona, z pordzewiałą konstrukcją i drzewem, które swoimi konarami przebiło dach. Dziś miejsce jest już mocno zniszczone i równie mocno oblegane, ale może w Twoim otoczeniu kryje się jakaś opuszczona szklarnia? Daj znać - chętnie zjawimy się tam, by sfotografować Waszą miłość.

Sesja ślubna industrialna

Jeśli bliżej Wam do opuszczonych miejsc niż naturalnych scenerii to sesja poślubna w klimacie industrialnym będzie dla Was najlepszym pomysłem. Spowite tajemnica opuszczone budynki, hale, fabryki, dawne dworki i pałace. Surowe betonowe ściany, ruda stal czy cegła, a do tego duże fabryczne okna. Jeśli widzicie potencjał w takich elementach to klimat loftowy przypadnie Wam do gustu.

Sesja ślubna w idustrialnym klimacie z pewnością was wyróżni, a miejsce okryte tajemniczą aurą stworzy idealny punkt wyjścia do nieoczywistych kadrów.

Miejska sesja ślubna

Sesja ślubna w mieście to dobry wybór jeśli lubicie kiedy na zdjęciach "coś się dzieje". Miejskie przestrzenie sprzyjają ciekawej kompozycji, poszukiwaniu geometrii czy unikatowego światła. Sesja w mieście to nie tylko spacer miedzy uliczkami czy wyłapywanie pary młodej pośród tłumu i miejskiego gwaru. Miejskie fotografie będą się z pewnością wyróżniać dynamiką. Możecie się też wybrać do kawiarni czy restauracji i tam zrealizować część zdjęć. Miasto oferuje wiele ciekawych budowli ( zarówno tych starych i nowoczesnych), warto o nich pamietać planując sesję. Miasto to także miejsca szczególnie Wam bliskie czy znaczące, które być może były świadkiem ważnych momentów? Upamiętnijcie je na zdjęciach.

Sesja ślubna w pałacu lub zamku

Nie tylko dla fanów klimatu glamour, choć przepych to pierwsze skojarzenie jakie przywodzi na myśl sesja w pałacu czy na zamku. Owszem, pałac to miejsce pełne bogato zdobionych sal, holi czy klatek schodowych. Z dużą ilością światła, pełne starych mebli z historią w tle. Równie ciekawe, a może nawet bardziej, są dla nas opuszczone pałace i zamki, które kryją wiele urokliwych zakamarków i mają w sobie coś mistycznego. W całej Polsce, a szczególnie na Śląsku jest wiele takich pałaców i zamków, wystarczy choćby wspomnieć pałac w Krowiarkach czy zamek w Mosznie.

Sesja ślubna w zimowym klimacie

Sesja ślubna zimą jest coraz bardziej popularna. Po pierwsze powrót prawdziwej zimy i widok śniegu powoduje, że chcemy uwieczniać ten klimat na zdjęciach. A skoro tak, to nie trzeba jechać w góry po zimowe scenerie. Spowity śniegiem las, zamarznięte jezioro - czy zabawa w gęstym puchu! Zima ma w sobie niepowtarzalny urok, minimalistyczny krajobraz podkreśli magię uczuć. Najważniejsze jest przy tym Wasze nastawienie, niskie temperatury skutecznie utrudniają zarówno pozowanie jak robienie zdjęć. Ciepła odzież i termos gorącej herbaty to zestaw podczas sesji niezbędny!

Sesja ślubna za granicą

Jak pisaliśmy we wstępie, sesja ślubna oprócz najpiękniejszych zdjęć powinna dać Wam okazję do przeżycia fajnej przygody. Jeśli chcielibyście zachować niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju wspomnienia, przeżyć przygodę marzeń, doświadczyć nowego - to postawcie na plener zagraniczny. Możecie wybrać miejsce o jakim marzyliście dawno temu, albo połączyć sesje ślubną z wakacjami czy podróżą poślubną. Mamy ogromne doświadczenie w fotografowaniu sesji ślubnych za granicą. Realizowaliśmy sesje na Islandii, na Maderze i w wielu malowniczych miejscach we Włoszech. Jeśli lubicie ciepłe śródziemnomorskie klimaty dobrym wyborem będzie Grecja, Chorwacja,Portugalia czy Malta. A może Wyspy Kanaryjskie, norweskie Lofoty, czy bardziej egzotyczne destynacje? Wybór należy do Was. Jesteśmy miłośnikami podróży i chętnie wybierzemy się w każde miejsce, o który marzycie. O tym jak przygotować się do sesji za granicą napiszemy osobno.

Poznaliście już najpopularniejsze miejsca na niepowtarzalny plener ślubny. Mamy nadzieję, że nasze propozycje ułatwią Wam wybór miejsca na Waszą sesję ślubną.

Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej zdjęć z naszych plenerów to zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią na blogu. Znajdziecie tam setki niepowtarzalnych zdjęć z sesji ślubnych wykonanych zarówno na plenerach w Polsce i za granicą.

Marzysz o takich zdjęciach ślubnych ?

tak , chcę poznać ofertę

Na sam koniec tego poradnika odpowiemy na 5 najczęściej zadawanych w sieci pytań dotyczących sesji ślubnej:

 1. Kiedy zrobić sesję ślubną w innym dniu? Najlepiej wykonać ją do miesiąca po ślubie. Z doświadczenia wiemy, że im dłużej odwleka się sesję ślubną w czasie, tym trudniej się poźniej do niej zebrać.
 2. Sesja w dniu ślubu czy innego dnia? Wszystko zależy od Waszych oczekiwań. Optymalnie jest poświęcić w dniu ślubu kilka chwil na ujęcia tylko we dwoje - emocje tego dnia są szczególne! Ale nic nie zastąpi sesji w innym dniu, kiedy całkowicie możemy skupić się na Was i wykorzystać potencjał miejsca.
 3. Ile trwa sesja ślubna? Sesja ślubna w Polsce trwa od 2 do 4 godzin, najdogodniejsza pora to popołudniowe światło aż do zachodu. Dla bardziej wytrwałych polecamy sesje o wschodzie słońca. Na sesję zagraniczną trzeba poświęcić przynajmniej 2 dni.
 4. Ile kosztuje sesja ślubna? Ceny wahają się w zależności od wybranego miejsca i ilości czasu pracy. Plener ślubny jednodniowy to koszt 1000-1500zł, natomiast plener za granicą to koszt powyżej 2500zł + koszta podróży.
 5. Co mamy zabrać na sesję ślubną i jak się do nie przygotować? Zdecydowanie nie jesteśmy zwolennikami gadżetów podczas sesji ślubnych (miejsce wszelkich dekoracji naszym zdaniem przejęła sesja stylizowana). Literki, baloniki, i inne ślubne elementy dekoracyjne sprawią jedynie, że efekt będzie nieco kiczowaty. Jak się zatem przygotować? Najważniejsze żebyście byli wypoczęci, pozytywnie nastawieni i wyspani. Potraktujcie sesję ślubną jako wyjątkowy czas tylko dla Was. nie traktujcie jej jak punktu w ślubnym harmonogramie, który trzeba odhaczyć - nie ma sensu robić czegokolwiek na siłę. Panny Młode - zadbajcie o makijaż i fryzurę do sesji - to pomoże Wam czuć się pewniej przed obiektywem. Mając na sobie najpiękniejszą suknie i tuląc w ramionach ukochanego faceta wszelkie dodatki są zbędne. Może z wyjątkiem bukietu ślubnego, na niego zawsze znajdzie się miejsce.

I najważniejsze na pożegnanie :

Nie bójcie się MARZYĆ ! Plener ślubny to najlepsza okazja na jedyną taką pamiątkę i niepowtarzalne zdjęcia. To też dobry start Waszej nowej wspólnej drogi. Sesja ślubna to po prostu świętowanie i celebracja Waszej MIŁOŚCI !

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
zobacz także:
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram