Reportaż ślubny

REPORTAŻ ŚLUBNY  

Reportaż ślubny to nie zwykła fotorelacja, a świadoma opowieść lub historia opowiedziana za pomocą zdjęć z najważniejszego dnia pary młodej - dnia ślubu. Godzina za godziną umiejętnie dokumentowany przebieg waszego wyjątkowego dnia, od przygotowań, poprzez uroczystość ślubu, aż do późnych godzin wesela. Reportaż ślubny to wymagająca forma zapisu wydarzeń. Ale czy każda relacja z przebiegu ślubnych wydarzeń to już dobry reportaż ślubny ? A może jedynie zbiór przypadkowych i nieprzemyślanych kadrów bez widocznej narracji? Dowiedz się na co zwrócić uwagę wybierając fotografa na ślub, i jak odróżnić profesjonalny reportaż ślubny, by zaprosić do współpracy fotografa, który to co ulotne zatrzyma na ponadczasowych zdjęciach i stworzy dla Was najcenniejsza pamiątkę ślubną na lata.

PROFESJONALNY REPORTAŻ ŚLUBNY

Dobry reportaż ślubny powinien być przede wszystkim spójny. Zarówno pod względem treści materiału jak i kolorystyki zdjęć. Poszczególne fotografie z reportażu ślubnego powinny mieć miejsce nie tylko w całej historii tego dnia, ale posiadać też wartość jako osobna całość. Osoba, która ogląda reportaż fotograficzny powinna wnikać w opowiadaną historię, czuć jej rytm i doświadczać zmysłami.

Dobrą fotografię nie tylko oglądamy ale i czujemy. Dlatego profesjonalny reportaż ślubny zawiera wszystkie ulotne, naturalne i niepozowane momenty. To emocjonalna opowieść, która pełna jest Waszych gestów, od łez wzruszenia Waszą i Waszych bliskich po radość, entuzjazm i humor. Dobry fotograf ślubny powinien patrzeć wieloplanowo. Tylko umiejętność spojrzenia i fotografowania ślubu jako wielopoziomowej historii ze swoistą narracją, pokazującej zarówno radość jak i wzruszenie ludzi, a także charakter i styl całej imprezy poprzez uwzględnienie detali, atmosfery i miejsca wesela - da obraz spójnej ale i wielowymiarowej historii dnia ślubu.

Reportaż ślubny powinien posiadać własną narrację, a więc wprowadzać do historii, opowiadać o kluczowych wydarzeniach zachowując swoisty rytm oraz posiadać zakończenie. Fotograf musi więc podczas pracy myśleć całościowo i umiejętnie łączyć poszczególne momenty reportażu.

NATURALNY REPORTAŻ ŚLUBNY

Każdy z Was chciałby mieć w swoim albumie najpiękniej uchwycone autentyczne momenty z dnia ślubu. Zdjęcia ślubne, które są jedynie zbiorem poszczególnych momentów bez wizji i kontekstu, albo łańcuszkiem zdjęć gości uśmiechających się czy pozujących podczas tańca, odchodzą już na szczęście do lamusa.

Coraz więcej osób docenia wartość naturalnie uchwyconych momentów, bez ingerowania w bieg wydarzeń. Dobry fotograf ślubny potrafi pozostać niezauważony podczas wesela. Pracuje dyskretnie nie zawstydza gości, jest uważnym obserwatorem. Przedstawi wydarzenia na jedyny niepowtarzalny sposób. Pokaże momenty, które nikt by bez niego nie zobaczył ! Istotna jest również umiejętność subiektywnej selekcji zdjęć, by z całości wykonanych zdjęć wyłuskać spójny i treściwy materiał.

Naturalna fotografia to bardzo ważna cecha dobrego reportażu ślubnego. Naturalny reportaż ślubny powinien być odbiciem wydarzeń, które towarzyszą Wam w tym pięknym dniu. Dlatego na naszych zdjęciach znajdziecie wszystko to co najbardziej ulotne: czułe spojrzenia, łzy wzruszenia Waszych bliskich, śmiech, szaleństwo i wszystkie te emocje, które nie zdołaliście zarejestrować. Każda historia o Was to opowieść wieloplanowa a Wasze przeżycia i emocje to główna oś reportażu ślubnego. Jednocześnie jesteśmy wyczuleni na wszystkie drugoplanowe momenty. Wszystko to co pozornie może wydawać się mniej istotne, a w kontekście całości nabiera znaczenia.
Reportaż ślubny zdjęcie dziadka
Nie pomijamy ślubnych detali - to przecież one stanowią o stylu Waszego ślubu i wesela. Pamiętamy jak ważne jest uchwycenie miejsca i jego atmosfery. Bez względu na to czy wesele jest w stylu glamour w pałacowym wnętrzu z kryształowymi żyrandolami, czy w stodole z sianem - każdy ślub ma swój niepowtarzalny klimat, rytm i energię.

Tylko uchwycenie wszystkich tych elementów razem pozwoli stworzyć spójny, wieloplanowy i naturalny reportaż ślubny. Niezbędna jest tu umiejętność przebywania bardzo blisko ludzi, czujny wzrok i otwarta głowa. Najlepszy sprzęt fotografa niestety nie zagwarantuje nam najpiękniejszych ujęć. Sprzęt to jedynie narzędzie potrzebne do tego, by wyrazić to co widziane umysłem i sercem.

Oglądając gotowe zdjęcia ślubne będziecie mogli przeżyć jeszcze raz ślub i wesele, przywołać emocje i uczucia niepowtarzalnych chwil.


DOŚWIADCZONY FOTOGRAF ŚLUBNY WARSZAWA

Zapoznanie się z całym portfolio fotografa ślubnego to najistotniejszy krok podczas wyboru tego odpowiedniego fotografa na Wasz ślub. Tylko przeglądanie pełnych realizacji da Wam wgląd w styl pracy i estetykę fotografa, a także pozwoli ocenić czy oczekiwane wyniki jego pracy będą satysfakcjonujące. Doświadczony fotograf ślubny to także taki, który potrafi przewidywać, obserwuje i wyczeka moment lub zachowanie bohaterów kadru. Pokaże daną sytuację humorystycznie, albo podkreśli podniosłość chwili. Świadomie posługuje się światłem i cieniem. Słowem - wydobędzie esencję i magię chwili. Nawet tej niespodziewanej.

Wieloletnie doświadczenie i posiadane umiejętności pozwalają nam tworzyć reportaże ślubne na wyskokim poziomie zarówno pod względem estetycznym - kadry, kolory, jak i artystycznym - treść.

Realizujemy reportaże ślubne w Warszawie i innych miastach Polski, a także w całej Europie. Zaufały nam już dziesiątki narzeczeńskich par. To dla nich fotografujemy nie tylko w Warszawie ale i na całym świecie - wszędzie tam gdzie możemy opowiedzieć o miłości.

Nasze zdjęcia ślubne są wielokrotnie wyróżniane w konkursach ślubnych. Miło nam także gościć wsród 100 najlepszych fotografów ślubnych na świecie według prestiżowej, międzynarodowej organizacji ślubnej ISPWP.

Zapraszamy Was do obejrzenia naszych pełnych ślubnych reportaży. Każdy z nich opowiada autentyczną historię, ma swoisty klimat i rytm. Każdy z nich jest nam szczególnie bliski.

PEŁNY REPORTAŻ ŚLUBNY - CZYLI JAKI?
PODSUMOWANIE

Pamiętajcie, kompletna historia z dnia Waszego ślubu to nie tylko te najważniejsze i oczywiste momenty biegnące od przygotowań i błogosławieństwa, poprzez ceremonię ślubu, po wesele do oczepin i tort. To całe spektrum ujęć, również tych mniej oczywistych i niespodziewanych momentów.

Obszerny reportaż ślubny opowiadający kompletną historię będzie zawierał wiele różnorodnych ujęć z przygotowań, detali, ceremonii zaślubin, przyjęcia weselnego, portretów czy zdjęć grupowych i wszystkich ciekawych momentów biegnących obok albo równorzędnie z kluczowymi wydarzeniami. Akcja i reakcja. Świadome budowanie historii jest nieprzecenioną zaletą dobrego reportażysty.

Nie musicie specjalnie przygotowywać się do reportażu ślubnego. Istotna jest natomiast rozmowa z Waszym fotografem przed ślubem. Warto opowiedzieć o swoich oczekiwaniach, a także wszystkich planowanych atrakcjach na weselu, by nic nie umknęło jego uwadze.

Doświadczony fotograf ślubny potrafi pracować tak, że będzie blisko Was a nie odczujecie jego obecności. Najważniejsze byście doświadczali danej chwili i czuli się swobodnie. On już będzie wiedział jak kadrować, byście na zdjęciach wyglądali korzystnie.

Sesja plenerowa w dniu reportażu to przyjemny i wygodny sposób, by Wasz reportaż ślubny urozmaicony był kilkoma zdjęciami kiedy możecie chwilę pobyć sam na sam. Wasze czułe objęcia dodadzą reportażowi romantycznej aury i wprowadzą oddech w przepełnionej następujących po sobie momentów opowieści. Nie obawiaj się, że na długo zostawisz gości na sali weselnej. Sesja plenerowa w dniu wesela to fajne uzupełnienie reportażu ślubnego a całość zajmie nie więcej jak 20 minut.

Reportaż ślubny z pięknymi i autentycznymi zdjęciami to najcenniejsza pamiątka, która zamknięta w pięknym albumie przywoła ciepłe wspomnienia nawet po wielu długich latach !

Pora by stworzyć niepowtarzalną opowieść o Waszej miłości. Jeśli podoba Wam się nasz styl i estetyka zdjęć i marzysz o profesjonalnym reportażu ślubnym widzianym zarówno umysłem jak i sercem - nie zwlekaj i napisz już teraz! .
SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ TERMINU

Zobacz przykładowe reportaże ślubne:

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram