Tradycyjne polskie wesele i ślub kościelny

23/02/2018

Ślub kościelny i polskie wesele - zdjęcia

Połączenie tradycji z naturalnym, wiejskim stylem, potrafi dać niesamowite efekty. To właśnie dlatego styl rustykalny cieszy się nadal ogromną popularnością. Organizowanie wesela z dala od zgiełku miasta, w ciszy i z pięknym pejzażem w tle, wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla tych par młodych, którym zależy na połączeniu tradycji polskiego wesela z elementami rustykalnymi.

Tradycyjny ślub i wesele w Polsce

Kraszowianka – to bardzo urokliwe i sielskie miejsce, właśnie tam swój tradycyjny ślub i wesele zorganizowali Karolina i Michał. Mogliście ich zapamiętać z jednego z naszych ostatnich wpisów, ich zagranicznej sesji poślubnej we Materze we Włoszech.
Dokładnie pamiętamy, jak przywitali nas promienni i uśmiechnięci, a cała atmosfera przygotowań i zachowanie domowników sprawiło, że od razu poczuliśmy się jak “swoi”. Pan młody i panna młoda wyglądali obłędnie, suknia ślubna Karoliny zachwycała, a my zakochaliśmy się też w całej oprawie ich ślubu. Były piękne kwiaty, rustykalne dekoracje, naturalne dodatki i dużo drewna. Była też kultowe auto do ślubu - Warszawa i mini sesja młodej pary pośród pobliskich pól.

Tradycyjne polskie wesele - zdjęcia z reportażu

Nie mogło zabraknąć typowych dla tradycji zwyczajów weselnych, a więc powitania pary młodej chlebem i solą, przeniesienia panny młodej przez próg, toastów, pierwszego tańca, tortu weselnego, oczepin i rzucania welonem. To charakterystyczne cechy niemal każdego przyjęcia weselnego w Polsce. Dla nas to też okazja, by doskonale znane motywy pokazać na zdjęciach w sposób niepowtarzalny i spójny z tym konkretnym wydarzeniem. Dla nas jako fotografów ślubnych to niezwykle ważne, by nie popadać w fotograficzne schematy, tylko wciąż szukać najlepszych kadrów.

Tradycyjne wesele w Domu Weselnym


Spora część przyjęcia odbyła się w plenerze, a tam strefa relaksu i prawdziwie chill’owy klimat ! Łąka, snopki siana, piknik z pysznościami i lemoniadą, a w tle wielki, świetlisty napis love i kolejna okazja do pięknych pamiątkowych zdjęć nowożeńców z rodziną. Osobiście uwielbiamy wszelkie pomysły przeniesienia przyjęcia na świeże powietrze, gdzie w przyjemnym otoczeniu weselnicy mogą ze sobą porozmawiać, odpocząć, albo aktywnie spędzić czas grając i korzystając z rozmaitych atrakcji. To świetne rozwiązanie by odejść od uginających się od jedzenia stołów na sali weselnej, a oprócz tego okazja do ciekawych ujęć.
Cały dzień przyniósł setki emocji i momentów, które niezmiennie cieszyły oczy. Jednak co najważniejsze – ten dzień wypełniali wspaniali ludzie, a swobodna atmosfera i naturalność powodowała, że cieszyliśmy się razem z nimi. Cudownie, że mogliśmy im towarzyszyć 🙂

One comment on “Tradycyjne polskie wesele i ślub kościelny”

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram