Sesja ślubna w Tatrach na Kasprowym Wierchu

03/10/2015

Dziś na naszym blogu siła natury, piękno polskich krajobrazów i wyjątkowa para. Sesja ślubna w górach to jeden z ciekawszych pomysłów na zdjęcia, które uzupełnią Wasz reportaż. To też pomysł najczęściej wybierany przez pary, które chcą przy okazji przeżyć fajną przygodę i zrobić sobie małą wycieczkę. A my takie wycieczki bardzo lubimy!

Sesja ślubna w Tatrach - Kasprowy Wierch

Początkowo sesję z Martyną i Piotrem planowaliśmy na południu Europy, jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W Polsce nie brakuje pięknych i malowniczych krajobrazów. Wybór padł na Tatry. Jako fotograf ślubny ucieszyłem się z tego pomysłu. Sesja w górach już od dawna czekała na wykreślenie z naszej listy plenerów "must do".

Polecane miejsca na sesję w Tatrach

Wysokie szczyty i niższe partie gór, malownicze doliny i jeziora Tatry oferują wiele wspaniałych miejsc, w których Wasze zdjęcia będą wyjątkowe. Najpopularniejszy w Wysokich Tatrach jest z pewnością Kasprowy Wierch, a także Morskie Oko, Giewont, Dolina Pięciu Stawów, Czarny Staw pod Rysami czy samo Zakopane. Ale pamiętajcie, jeśli nie chcecie fotografować się w tłumie turystów, musicie być przed nimi. Wschody słońca są w górach zachwycające. Światło poranka ma do zaoferowania dużo więcej niż zachód.

Idealne szczyty do sesji w górach to m. in. Nosal - z jego wierzchołka rozpościera się piękna panorama na tatry. Pary młode, które marzą o sesji w Tatrach ale nie koniecznie chcą zdobywać szczyty i wędrować po trudnych szlakach, mogą wybrać jedna z malowniczych dolin: Dolina Kościeliska, Dolina Gąsiennicowa, Rusinowa Polana, Dolina Chochołowska - tu możecie mieć bajkowe zdjęcia w krokusach, o ile wstaniecie bladym świtem. Spacer po tatrzańskiej polanie będzie prawdziwą przyjemnością i okazją do wielu pięknych kadrów.

Plener ślubny - Wysokie Tatry

O ile w poprzednim sezonie nie mieliśmy szczęścia ze względów pogodowych, kiedy chcieliśmy zrealizować plener ślubny w Tatrach, to tym razem los nam sprzyjał. Jak to często bywa, nie bez przeszkód, a dodatkowo plan działania był mocno napięty. Musieliśmy ograniczyć się do jednego miejsca, ponieważ nocleg nie wchodził w grę. Warto jednak zaplanować dwa dni, jeśli tak jak my podróżujecie z innej części Polski. Macie wtedy możliwość wykorzystać kilka miejsc do zdjęć, a Wasza górska sesja będzie bardziej zróżnicowana.

Nasz plan obejmował jeden dzień, rozpoczął się więc bardzo wcześnie. O 5 rano makijaż do sesji, potem 6 godzinna podróż do Zakopanego, i cel naszej podróży to Kasprowy Wierch. Udało nam się wjechać kolejką niemal w ostatniej chwili. Na miejscu mieliśmy dosłownie 2 godziny fotografowania przy wyjątkowo sprzyjających warunkach pogodowych. Jednak nie zapominajmy, że październik nie jest najcieplejszym miesiącem, zwłaszcza w górach. Słońcu towarzyszył silny i chłodny wiatr (brawa dla Martyny i Piotrka za ich wytrwałość). Po wszystkim powrót na sam dół ostatnim wagonikiem i kolejne 6 godzin w podróży do domu. Co ciekawe następnego dnia wiało tak mocno, że wyciąg był nieczynny! Mieliśmy prawdziwe szczęście, a efekty wynagrodziły nam wysiłek.
A jedno ze zdjęć Martyny i Piotrka z widokiem na Tatry zostało wyróżnione w międzynarodowym konkursie fotografii ślubnej! Jesteśmy z tego powodu bardzo dumni!

Zdjęcia ślubne w polskich górach - Tatry

Wszechobecny majestat gór, unoszące się przy wschodzie słońca piękny dywany mgieł, urokliwe potoki i wodospady -plan zdjęciowy w polskich górach potrafi być zdumiewający. Miłość zamknięta w kadrze na tle takiego krajobrazu to największa pamiątka. Ale warto sobie wszystko wcześniej zaplanować. Pogoda w górach wysokich to często jedna wielka niewiadoma. Buty trekkingowe i okrycia wierzchnie to podstawa. Dodatkowo trzeba pamiętać, by wykupić pozwolenie na wykonanie zdjęć na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (opłata wynosi 150zł).

Wiele tez zależy od Was, pozytywne nastawienie i wytrwałość pomogą nam stworzyć bajkowe ujęcia. Odpowiedzi na pytanie gdzie zrobić sesję ślubna w tatrach jest wiele. Wybór miejsca i odpowiedniej pory przesądzi o sukcesie górskiej misji. Dlatego zastanówcie się, które lokalizacje na mapie tatr są dla Was priorytetem. A także wybierzcie je pod kątem Waszych możliwości i kondycji.Bez względu na to czy jesteście górołazami czy raczej leniuchami, którym długie wędrówki nie po drodze - możecie mieć najpiękniejsze zdjęcia ślubne w górach!

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram