Najlepsze zdjęcia ślubne - best of 2019

18/02/2020

Najlepsze zdjęcia ślubne – podsumowanie sezonu 2019

Początek roku to zdecydowanie dla wszystkich czas wielu podsumowań. Tych osobistych, a także zawodowych. My chętnie dzielimy się podsumowaniem naszych fotograficznych działań minionego sezonu. A ponieważ przez cały rok uzbierało się ich całkiem sporo, to przegląd i selekcja tych najlepszych ślubnych zdjęć nie należała do najłatwiejszych.

I nie tylko ze względu na ilość materiałów, ale także z powodu trochę wnikliwszego spojrzenia na temat, zbiór ten będzie bardzo treściwy i szeroko mówiący o fotografii ślubnej. Znajdą się tu nie tylko klasyczne fotografie reportażowe z dnia ślubu, a więc przygotowania pary młodej w rodzinnym otoczeniu, ceremonia ślubna, typowo tradycyjne i nieco mniej momenty na weselu, portrety i zdjęcia z rodziną, czy nadające styl wydarzeniu wszystkie ślubne detale, dekoracje czy sceneria.

Wymarzone zdjęcia z dnia ślubu

Wszystkie wymienione wyżej elementy są ważne do ukazania na zdjęciach Waszej wyjątkowej historii z dnia ślubu. I jak zawsze pozostajemy czuli na te istotne chwile podczas całego wydarzenia. Ale dzięki dużemu doświadczeniu jakie posiadamy fotografując śluby, staramy się spoglądać głębiej. To już dziesięć lat kiedy towarzyszymy Wam z aparatem w tym najważniejszym dniu! Naprawdę nie wiemy kiedy to zleciało.

Wasze nieustające zaufanie sprawia, że możemy obserwować wnikliwiej, a co za tym idzie, być dla Was najlepszym fotografem na ślub. Dziś już nie jest sztuką, ani odkryciem, wykonać piękne zdjęcia na ślubie. Zwłaszcza, że ceremonie i całe świętowanie miłości odbywa się coraz częściej w pięknej oprawie. Spotykamy się z dużą popularnością ślubów plenerowych, w malowniczych lokalizacjach z wspaniałą oprawą, dekoracjami, dodatkami. Śluby są po prostu coraz piękniejsze. Pojawia się coraz więcej inspiracji z zachodu. Oryginalne suknie ślubne, czy nietypowe bukiety i dodatki – to już nie rzadkość. To wszystko cieszy oko i pięknie wygląda na fotografiach.

Dziś niemal każdy ma możliwość zorganizować ślub na miarę swoich marzeń. I bez względu na styl jaki wybierze, a nawet i brak stylu ( nie on jest najistotniejszy), dla nas najważniejsze jest, by znaleźć się na wydarzeniu ludzi, którzy czerpią radość z własnego świętowania.

Brzmi może banalnie, ale to cały sekret nie tylko udanych, ale przede wszystkim autentycznych momentów. Bo przewaga wyreżyserowanych i zbyt wymuskanych ujęć, nie niesie tylu prawdziwych emocji, co te realnie uchwycone momenty. Zdjęcia z dużym ładunkiem emocjonalnym. Złapane w przelocie uśmiechy czy łzy wzruszenia, słowem szczere i spontaniczne, niespodziewane gesty.

Najlepsze zdjęcia ślubne z reportażu ślubnego

Ogromną radość sprawiło nam fotografowanie ślubów za granicą. Zwłaszcza reportaż ze ślubu w Portugalii, czy niepublikowany jeszcze materiał ze ślubu, który odbył się na francuskiej prowincji (ten pojawi się na blogu już niedługo). Ale nie możemy tutaj nie wspomnieć o tym, jak bardzo staraliśmy się i stawialiśmy wyzwania, by szukać, mieć wrażliwość i refleks podczas ślubów, które nie odbywały się ani w najlepiej oświetlonych salach, ani w najmodniejszych lokalizacjach. Wyznajemy zasadę, że z każdego ślubu można wycisnąć super reporterską scenę, humorystycznie uchwycony moment, czy ciekawie skomponowany kadr. To ludzie i interakcje stanowią przepis na najpiękniejsze ślubne zdjęcia, nie ślubne dekoracje. Te zaś powinny być tylko dodatkiem do całości.

Sesja ślubna – najpiękniejsze miejsca na plener

Dzięki Wam odwiedziliśmy też wiele nowych miejsc na sesje ślubne. Wiele niepowtarzalnych plenerów, lokalnie i poza granicami kraju. Spełniliśmy kilka naszych fotograficznych marzeń. Sesja ślubna w sercu Islandii w Kerlingafjorll z Julką i Krzysiem była jednym z nich.

Fotografowaliśmy też plener ślubny w Lizbonie, w Kornwalii, sesję narzeczeńską w Norwegii. Tradycyjnie też byliśmy z aparatem we Włoszech ( tym razem sesja ślubna w Cinque Terre i plener nad jeziorem Como). Fotografowaliśmy też parę młodą w naszej ukochanej Wenecji – tym razem w nieco bardziej deszczowej odsłonie, a zdjęcia ślubne w Burano jak zawsze kipiały kolorem.

Jesteśmy szczęśliwi, że fotografując możemy zgłębiać tak piękne miejsca i plenery. Ogromnie to doceniamy starając się o najlepsze zdjęcia z całych sił.

Nie zapominamy tez o naszym rodzimym podwórku. Wiele nowych inspirujących miejsc odkryliśmy właśnie w Polsce. Po tym jak słynna, opuszczona szklarnia doczekała się już wianuszków oczekujących na swoją kolej par i fotografów, postanowiliśmy poszukać czegoś nowego w opuszczonym, industrialnym klimacie. Często powtarzamy o tym, jak praca w nowych miejscach pobudza naszą kreatywność. Na blogu będą się powoli pojawiać nowe wpisy z tych opuszczonych scenerii.

Mieliśmy też okazję wykonać sesję ślubną w starym młynie, przepięknie oświetlonym lampeczkami, to z kolei coś dla fanów weselnej stodoły i bardziej rustykalnych, boho klimatów na ślubie.

Nie zabrakło tez romantycznych sesji narzeczeńskich, w plenerze na plaży, i bardziej intymnie, w ciekawych wnętrzach. Sesja narzeczeńska z Zakopanego – cudni Klaudia i Staś – zobaczcie ich koniecznie jeśli nie mieliście okazji.

To był naprawdę niezwykle inspirujący rok. Inspirujący do działania. Do budowania relacji, bo dzięki naszej pracy poznajemy fantastycznych ludzi.

Cieszymy się jak co roku, że nasze ślubne zdjęcia są wyróżniane na międzynarodowych konkursach. To miłe i motywujące. Wspólnym mianownikiem wszystkich pięknych momentów z minionego sezonu, które zebraliśmy tutaj dla Was, jesteście niezmiennie Wy.

Dziękujemy za impuls do powstania każdego jednego zdjęcia podczas Waszych ślubów. Dla Was i o Was tworzymy, i z niegasnącym zapałem wciąż chcemy tworzyć nowe ślubne historie.

5 comments on “Najlepsze zdjęcia ślubne - best of 2019”

  1. Dobry rok! Top topów w kategorii “najpiękniejsze zdjęcia ślubne 2019” – chapeau bas!

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram