Wesele w stylu retro - Kultura Wysoka

01/02/2022

Wspominamy z zachwytem to co dawne i minione. Coraz częściej też, szczególnie w modzie sięgamy po rzeczy z drugiej ręki, stare jest modne! Widać wyraźnie umacniający się trend na wesela stylu vintage czy retro. Klimat retro i styl vintage - jaki jest i czym się charakteryzuje? Jak zorganizować ślub w stylu retro?

Wesele w stylu retro w Warszawie

Najogólniej mówiąc klimat retro to nawiązanie do minionych epok. Najczęściej przejawia się w modzie czy w sztuce. Sięgając do vintage każdy znajdzie coś dla siebie - w modzie i w sztuce miało miejsce już wszystko. Szukając inspiracji wystarczy pomyśleć o tym co się nosiło, czego słuchało w danych latach. Jakie fryzury dominowały, jakie były modne sukienki i dodatki. Lata 20 kojarzą nam się z jazzem, stylem old Hollywood, frędzlami i falami we włosach. Rockandrollowe lata 50 i 60, które wypromowały mini spódniczki. Lata 70 to kolorowi hipisi.

Inspirując się minionymi dekadami można urządzić wesele w stylu starego Hollywood, przyjęcie w jazzclubie albo zabrać gości na wycieczkę w retro klimacie!

I najważniejsze - styl retro jest tak naprawdę stylem eklektycznym! Łączy w sobie wiele nurtów i tendencji, a najważniejszą cechą jest to, by nawiązywał do minionych epok. Tu elegancja miesza się z nowoczesnością!

Ślub i Wesele retro - Kultura Wysoka

Ślub i wesele vintage było marzeniem panny młodej. Klimat romantyczny i boho zielone i rustykalne scenerie nie wchodziły w grę. Za to oboje zakochali się w warszawskiej Pradze, nieco podniszczonym, industrialnym miejskim klimacie. Praga doskonale kojarzy się z retro stylem. Jeśli więc myślicie o tym by zorganizować wesele w stylu vintage w Warszawie - Praga będzie strzałem w dziesiątkę.

Przygotowania ślubne pana młodego rozpoczęły się od wizyty u miejscowego Barbera, a Agatki od makijażu. Nie widzieli się aż do ślubu. Ona w rodzinnym domu z ukochanymi kotami, on przygotowywał się w towarzystwie świadka.

Wyglądali bardzo retro i stylowo! Suknia ślubna w ciepłym śmietankowym kolorze, (to charakterystyczne, gdyż styl retro nie lubi czystej bieli, dominuje za to palone złoto, brudne i złamane biele, miedź, beże i brązy), gładka połyskująca tkanina i mocno podkreślona talia, ozdobiona kokardą, do tego tren, długi welon i perły. Kaskadowy bukiet ślubny również był niestandardowy i bardzo retro, a dominującymi kwiatami były dalie!

Styl retro na weselu - zdjęcia

Retro nawiązuje do przeszłości. Dekoracje ślubne sali weselnej to główny element i często motyw przewodni wesela. Kultura Wysoka mieści się w Praga Centrum i w jej wnętrzach dominuje stara cegła i klimat industrialny. Stoły zostały przykryte ciemnymi obrusami i dominowały dekoracje w stylu vintage, świeczniki, winietki, wazony z kwiatami, lampy z abażurami, zwisające z sufitu kompozycje. Ciemna zieleń i stare złoto. To wszystko w połączeniu z kulą dyskotekową tworzyło bajkę!

Pamiętajcie, że dodatki potrafią stworzyć niesamowity klimat. Nie zapomnijcie o nich tworząc dekoracje weselne w stylu vintage.

Co jeszcze kojarzy się ze stylem retro? To niewątpliwie stare samochody pięknie odrestaurowane i dopasowane do klimatu wesela. Pamiętajcie by wygospodarować chwilę podczas wesela na krótką sesje przy samochodzie.

Retro to także stare meble i przedmioty, które nawiązują do minionych czasów - stary aparat, adapter z płytami winylowymi, walizka a może niedziałająca już maszyna do pisania mogą stylowo wypełnić przestrzeń sali weselnej. A może pomysłem na dekoracje będą Wasze zdjęcia z dzieciństwa w postarzanych ramkach? Przedmioty codziennego użytku sprzed 70 lat mogą stanowić najlepsze dekoracje ślubne!

Suknia ślubna w stylu vintage

A co powiecie na autentyczną suknię ślubną vintage? Właśnie taką, zachowaną przez wiele lat, suknie ślubną swojej mamy Agata nałożyła w trakcie przyjęcia weselnego. Nie mogliśmy nie zrobić kilku zdjęć, mimo że byliśmy już spakowani i w drodze do wyjścia. A zagracony schowek na zapleczu okazał się idealną przestrzenią do sesji.

Dla nas to był reportaż ślubny z duszą, chcieliśmy zachować nie tylko styl i klimat całej uroczystości i wesela, ale przede wszystkim emocje i niezwykłą atmosferę jaka tu panowała. Zobaczcie sami!

Miejsce wesela: Kultura Wysoka

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram