Sesja przedślubna w Anglii

15/04/2022

Sesje zagraniczne to dla nas temat doskonale znany. Przez ponad dekadę, kiedy fotografujemy zakochane pary zwiedziliśmy wiele krajów zarówno w Europie jak i poza nią. Francja, Włochy, Anglia, Portugalia, Grecja, Hiszpania a nawet tropikalne wyspy - dziś możemy i coraz częściej chcemy podróżować, by mieć najpiękniejszą sesję ślubną czy narzeczeńską. Zdjęcia, które nie tylko będą zachwycać klimatem, egzotyką, kolorami i bajkowymi widokami, ale będą symbolem pięknych chwil. Czasem miłości. Zamkniętym w czułe kadry.

Wyjazdowa sesja przedślubna

Wiele par młodych w Polsce traktuje plener ślubny za granicą jako doskonałą okazję do przeżycia przygody. Niewątpliwie tak jest. Do tego dochodzi bardzo praktyczny aspekt krótkich wakacji. Warto chwytać okazję i wcielić w życie marzenia o sesji za granicą. Bo fajnie jest marzyć, ale jeszcze fajniej wcielić w życie marzenia i wspominać po latach to, co wspólnie przeżyliście.

Plener ślubny obojętnie czy zrealizowany w Polsce, czy za granicą stanowi niejako zwieńczenie nowego etapu Waszego życia. Ślub i wesele to momenty, na które czekacie, i które starannie planujecie. Fotografia ma moc zatrzymywania cennych momentów na zawsze.

Dla jednych najważniejszy jest reportaż ślubny, dla innych największą pamiątką jest spektakularna sesja zdjęciowa w plenerze. Jeszcze inni nie wyobrażają sobie nie zdecydować się na sesję narzeczeńską.

Całe szczęście to Wy decydujecie co jest dla Was najlepsze, a my jako fotografowie ślubni możemy realizować najbardziej oryginalne pomysły na sesje.

Bo co powiecie na sesje z zagranicznymi parami, które to decydują się na sesję przedślubną w takcie podróży po Europie? Prewedding session - to ciekawa tradycja, którą kilka lat temu poznaliśmy dzięki parom młodym z Azji.

Dziś opowiemy więcej o organizacji i przebiegu sesji ślubno - narzeczeńskiej z zagraniczna parą.

Będzie ciekawie!

Plener przedślubny w Anglii

Większość par z Azji, głównie z Hong -Kongu bardzo poważnie traktuje sesje przedślubne. Prewedding sessions to nie tylko element silnie zakorzeniony w kulturze, to też swoisty etap przygotowań do ślubu. W odróżnieniu do naszej europejskiej tradycji, nie fotografują się po ślubie, nie ma więc pleneru po ślubie. Wszystko odbywa się na długo przed właściwą ceremonią. Dla niektórych może się to wydawać zaskakujące!

Co więcej, zdjęcia z takiej sesji są drukowane, organizuje się pokazy podczas ślubu, obdarowywani są nimi goście. Zdjęciami z sesji celebruje się przypieczętowany związek.

Organizacja sesji przedślubnej jest bardzo dokładna. To duże przedsięwzięcie. Panna młoda na sesję przygotowuje nie jedną a kilka sukienek! Do każdej zaplanowana jest inna fryzura i makijaż. Pan młody również ma więcej niż jeden garnitur. Brzmi jak szaleństwo? Dla nich szaleństwem jest tylko jedna ślubna stylizacja.

Fotografia ślubna to dla nas więcej niż tylko zdjęcia. Poznając ludzi poznajemy też odmienne tradycje. To niesamowite doświadczenie.

Pary z Azji uwielbiają się fotografować na tle turystycznych europejskich perełek i zabytków. Stylistyka tych zdjęć bywa nieco "pocztówkowa" - to przeważnie para upozowana na tle znanego turystycznego obiektu. Para na tle wieży Eiffla, pod Luwrem, bardzo popularny jest Londyn, czy Czeska Praga. Spróbujcie wybrać się chociażby na most Karola o świcie, gwarantujemy spotkacie tam kilka chińskich par. Taka fotografia może się podobać lub nie.

Dla nas to każdorazowo unikatowe doświadczenie, okazja by łączyć ich tradycje z naszym sposobem patrzenia przez aparat i wielkie wyróżnienie, że ktoś z drugiego końca świata wybiera właśnie nas.

Cara i Jymmy to urocza para, która zdecydowała się wykonać sesję narzeczeńską w Anglii. To, że nie wybrali popularnej dla tego typu sesji plenerowej miejsca jak Londyn, było dla nas miłym zaskoczeniem. Fotografowanie w europejskich stolicach jest bardzo wymagające (głównie ze względu na logistykę i przemieszczanie się pomiędzy najbardziej turystycznymi punktami).

Bath - to piękne miasto w Anglii położone 159 km na zachód od Londynu i 21 km na wschód od Bristolu. Bath leży w dolinie rzeki Avon, słynie z architektury gregoriańskiej, znajdują się tu rzymskie łaźnie, opactwo Bath Abbey, most Pulteney i z każdym rokiem miasto przyjmuje coraz więcej turystów.

To wyjątkowe miejsce na sesje narzeczeńską w Anglii.

Fotograf ślubny - praca na sesjach zagranicznych

O tym jak zorganizować sesje za granicą pisaliśmy na naszym blogu już nie raz.

Ze względu na ilość zaplanowanych miejscówek i ślubnych stylizacji narzeczonych praca na zagranicznych plenerach jest dużo trudniejsza, niż podczas standardowego pleneru z parą z Polski.

Najczęściej zaczynamy bladym świtem, to podstawa jeśli chcemy uniknąć dużej liczby turystów i mieć możliwość pełnego wykorzystania lokacji. Makijaż i włosy (bardzo ważna kwestia u Azjatek) powinny być gotowe do pierwszego setu zdjęciowego już na wschód słońca. Tym w naszej drużynie zajmuje się Iwona. Zdarza się więc, że spotykamy się z naszą para jeszcze pod zasłoną nocy.

Zazwyczaj zaczynamy od luźnej casual'owej stylizacji. To odpowiednik naszej sesji narzeczeńskiej. Często w miejskim lifestylowym klimacie. Pomysły na sesję narzeczeńską mogą być przeróżne. Jednak zawsze pracujemy z otwartą głową, to para i miejsca stanowią inspirację do kadrów.

Kolejnym etapem jest fotografowanie zakochanych już w strojach ślubnych, robimy wtedy przerwę, by się posilić oraz zmienić nieco fryzurę i make-up. To też czas, by poukładać w głowie pomysły na zdjęcia ślubne.

Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do innych sesji, tutaj robimy zdjęcia w wielu czasem bardzo różnych lokalizacjach. To znacząco utrudnia sprawę jeśli zależy nam na spójnym finalnie efekcie całości.

Ważne jest dla nas, by cały materiał nie wyglądał jak stos niełączących się ze sobą fotografii. Sesja powinna mieć rytm, mimo wielości stylizacji i różnorodności miejsc. Dlatego polegamy na intuicji, a także szukamy czegoś pomiędzy stałymi i zaplanowanymi punktami w harmonogramie sesji.

To wiele godzin pracy, często niemal cały dzień. Wygodne buty to podstawa. Pomocne bywają plastry rozgrzewające i dodatkowe warstwy ubrań, szczególnie kiedy tak jak tutaj, fotografujemy w grudniu.

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej

Narzeczeństwo to piękny etap w życiu. Warto zdecydować się na sesję bez względu na to pod jaką szerokością geograficzną mieszkamy i dokąd zmierzamy. Podróże łączą ludzi, którzy pragną spełniać marzenia.

Zdjęcia narzeczeńskie i ślubne można jak widzicie postrzegać na wiele różnych sposobów.

To dzięki Wam nieustannie poszerzamy swoje horyzonty.

Ta oryginalna i kompleksowa sesja przedślubna za granicą powstała tuż przed tym, zanim covid wywrócił świat do góry nogami i pozamykał nas w domach. Dziś na horyzoncie pojawiają się kolejne nowe możliwości.

Jest jeszcze tak wiele do odkrycia!

Może następną podróż odbędziemy z Wami?

Dajcie nam znać, jeśli marzycie o pięknej przygodzie i jeszcze piękniejszych zdjęciach!

kontakt:

+48 793332323
info@pokadrowani.pl
Warszawa, Polska
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram